NOVA Szkoła Tańca Katowice

Telefon (od pon do pt od 16:00 do 20:00), E-Mail
nova@novaszkolatanca.pl

Nr konta
Płatności za zajęcia możesz dokonywać też przelewem na nr konta:
Bank BPH 73 1060 0076 0000 3200 0099 7909

Przed dokonaniem przelewu, prosimy o kontakt telefoniczny z siedzibą Novej Szkoły Tańca.

Dojazd tramwajami

Happy Faces of Happy Students

Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollici tudin, lorem quis biben dum auctor, nisi elit conse quat.

Nova Szkoła Tańca powstała na początku 2005 roku, ale pomysł zbudowania samodzielnego ośrodka tanecznego zrodził się w naszych głowach o wiele wcześniej. Chcieliśmy w centrum Katowic otworzyć szkołę tańca na wysokim poziomie, w której każdy lubiący tańczyć znajdzie coś dla siebie. Udało się.

Po pierwsze: miejsce, które znalazła Ania bardzo nam przypadło do gustu. Centrum miasta, łatwe dojście na pieszo, kilka możliwości dojazdu, dworzec, przystanek, restauracja – wszystko w pobliżu. Obiekt niemal idealny na wypieszczoną, niezbyt wielką, ale ekskluzywną szkołę tańca.

Po drugie: doświadczenie, które posiadamy w różnych dziedzinach bardzo się przydaje. Wiedzieliśmy od razu, że ten układ się sprawdzi.

Maciej jest tancerzem od dziecka, a trenerem ponad dekadę. Jego życie to prawie wyłącznie taniec. Potrafi natchnąć do tańca nawet słup wysokiego napięcia. Anka od lat prowadzi dużą firmę budowlaną, ale z większą chęcią ogląda pląsającą córkę, albo sama rusza w tango. Wymiana spojrzeń wystarczyła i stało się jasne, że warto wspólnie zbudować tę szkołę. Jednocześnie zdaliśmy sobie sprawę, że nasze doświadczenie zawodowe nie wystarczy, aby projekt ujrzał światło dzienne i zwróciliśmy się do Andrzeja. Bez jego twardej ręki nic nie zostałoby doprowadzone do końca. W żyłach Andrzeja płynie krew wodza, a to bezcenna cecha przy budowaniu czegoś nowego. Ale jest też człowiekiem wrażliwym na muzykę i ruch i potrafi zapomnieć się w tańcu. Z pewnością na zebraniach zarządów pod biurkiem wystukuje rytmicznie kroki salsy.

I tak w tercecie, czasami całkiem egzotycznym działamy wreszcie pod szyldem Nova Szkoła Tańca! To zamiłowanie do tańca nas połączyło i chociaż remont przedłużał się, a nasza cierpliwość wielokrotnie wystawiona była na próbę, woleliśmy poczekać i oddać w Państwa ręce (i nogi) szkołę tańca z prawdziwego zdarzenia, taką jaką sobie wymarzyliśmy.

Liczymy, że Państwo to docenicie i dołączycie do nas. Od początku byliśmy i nadal będziemy konsekwetni. Nova ma być wyjątkowa!

Anna Marycz, Andrzej Woźniak, Maciej Zakliczyński

Prezentacja Szkoły

NOVA Szkoła Tańca proponuje szeroki wachlarz zajęć tanecznych, bezpośrednio, bądź pośrednio związanych z tańcem, ruchem i gestem. Począwszy od kursów tańca towarzyskiego, które stanowią najistotniejszy składnik planu zajęć NOVEJ oferujemy modne, również towarzyskie, ale bardziej niezależne tańce, takie jak salsa, czy tango argentino. Można na chwilę uciec od rzeczywistości w tańce bardziej egzotyczne, takie jak taniec irlandzki, taniec brzucha, czy ogniste flamenco.

Dla tych najbardziej wrażliwych na ruch ciała, lubiących improwizować i poszukiwać w tańcu czegoś osobistego przygotowaliśmy zajęcia z tańca współczesnego, improwizacji i warsztaty z różnych nowoczesnych technik tanecznych.

Organizujemy także taneczne warsztaty teatralne, głównie dla dzieci, które mogą w ich trakcie uwolnić swoją niespożytą energię, a taneczna wyobraźnie uczynić narzędziem szczerej ekspresji.

Dla ludzi, którzy cenią sobie swobodę i rytmiczną muzykę, nowoczesną, rapową i hip hopową polecamy zajęcia z hip-hopu. Ci którzy wyźej stawiają rytmy latyno-amerykańskie, ale tańczenie w parze zbytnio ich ogranicza znajdą przyjemność w wykonywaniu choreografii przygotowywanych na latin jazz, który ma stanowić połączenie modern jazzu z funky, hip hopem i tańcami latynoskimi.

Ponieważ tańczenie wymaga dobrej kondycji, świadomości własnego ciała i dobrego samopoczucia za konieczne uznaliśmy wprowadzenie technik wspomagających, które same w sobie stanowią wyzwanie. Joga dla tych pragnących spokoju ducha, ale i fitness, dla tych preferujacych trening siłowy. Zajęcia te na stałe zagoszczą na naszym parkiecie.

NOVA jest szkołą dla wszystkich, dlatego zapraszamy dzieci nie mające nawet roczku i te mające rok, dwa i trzy lata, aby ćwiczyły razem ze swoimi mamami w Klubie Aktywnej Mamy. Zapraszamy dzieci starsze, młodzież, dorosłych i tych, którzy nie pracują już zawodowo, ale mają energię i siłę nadal żyć aktywnie – Klub Aktywnego Seniora czeka! Szczegółowe informacje na temat poszczególnych zajęć znajdziecie obok. Jeśli informacje okażą się nie wystarczające zwróćcie się bezpośrednio do naszych instruktorów

NOVA przygotowała ofertę specjalną dla firm i szkół:

kursy tańca (pakiety kursów, zajęcia zbiorowe i indywidualne dla pracowników, możliwość wykupienia stałej godziny, ryczałtowe stawki za zajęcia)
pokazy, prowadzenie, uświetnianie imprez i balów (pokazy tańców standardowych, latynoamerykanskich)
choreografie zbiorowe, show (wyjątkowe, oryginalne widowiskowe pokazy na zamówienie)